Nejlepší dárkové schovávačky aneb jak originálně předat dárek

Odevzdat dárek z ruky do ruky umí každý. Vy jste ale mnohem originálnější a hravější. Teda. Chtěli byste být, ale nějak vám došly nápady? Tak přesně pro vás jsme vytvořili seznam 10 nejoriginálnějších míst, kam lze dárek schovat. A protože si rádi hrajeme, vymysleli jsme ke každému originálnímu místu i menší bojovku s indiciemi. Na úplném začátku bude obálka nebo krabička se startovací indicií. Ty další budou následovat. Příklad celé bojovky najdete u prvního tipu na schovávačku.

Seznam 10 nejoriginálnějších míst, kam schovat dárek

Abychom si to shrnuli: co a komu necháme na vás. Tady jsou tipy „kam + jak“:

 1. Pod polštář v ložnici – nemusí to být zrovna pyžamo. Všechno romantické, spací, odpočinkové můžete hodit pod polštář. Opatrně na křehké dárky, které by mohl obdarovaný zalehnout a rozbít. Ovšem… Dovedete si představit, jak asi dopadne večer, při kterém dostane vaše milá saténovou košilku přímo v ložnici?

 

Příklad celé bojovky:

 • Obdarovanému předáte mini obálku s kartičkou „Je čas na kávu.“. Kam byste podle takové indicie šli? Ano, ke skříňce s hrníčky. Bude tam dárek? Ještě ne.
 • V jednom z hrníčků je další kartička „Voda tam proteče i stokrát denně.“. Jasně, jde se do koupelny k umyvadlu.
 • U něj zase žádný dárek, jen třetí kartička „Nepotřebuješ si odpočinout?“. A v ložnici pod polštářem už na oslavence čeká jeho hlavní dárek. Hurá.

Snímek obrazovky 2020-01-29 v 16.46.00

„Mezischovky“ necháme na vás a vašich domácích možnostech. Ke každé níže uvedené skrýši vám pomůžeme popsat závěrečnou „odhalující“ kartičku. 

 1. Pod židli – sedíte všichni u stolu, jen židle obdarovaného je prázdná. Ten totiž slídí všude okolo a hledá svůj dárek. Přitom je zespodu přilepený právě pod jeho židličkou. Bacha, ať se neprohodíte a nevznikne faux pas. K dárku pod židlí, na které sedí babička v sukni, se jen tak někdo nedostane.

Snímek obrazovky 2020-01-29 v 16.51.35

 1. Do knížky – pugét sem neschováte, ale voucher či vstupenky se do knížky vejdou. Ale ne že dárek vložíte do patnácté knihy v deváté řadě vaší domácí knihovny. To by se vám oslava trošku protáhla. Určitě má vaše drahá polovička zamilovanou knihu, nebo třeba máte opřenou fotoknihu někde na výstavce. Tak přesně to jsou ty pravé kousky pro schovávačku.


Snímek obrazovky 2020-01-29 v 16.51.55

 1. Do pračky – skrýš nejen pro hospodyňky. Kdy naposledy sáhl váš miláček na pračku? Tak kvůli svému dárku se snad přemůže. Ideální místo pro tzv. měkké dárky. Dáte tím svému muži vtipnou formou najevo, kam v případě potřeby jeho oblečení patří. Podlaha u postele to asi nebude.

 

Snímek obrazovky 2020-01-29 v 16.52.03

 1. Do krabičky od papírových kapesníků – krabička v krabičce, to by šlo, ne? Když obdarovanému budete chtít poradit, poproste ho, jestli by vám podal kapesník. Vsaďte se, že vás odmítne, protože teď přece nemá čas. Musí hledat svůj dárek.


Snímek obrazovky 2020-01-29 v 16.52.10

 1. Mezi spodní prádlo – ideální skrýš na dárek pro muže. Tady ho totiž rozhodně hledat nebude. Hodinky, vouchery, sportovní potřeby, nářadí… (Pořádné) Nářadí v trenýrkách, to je přece sen každého muže, ne? ????

 Snímek obrazovky 2020-01-30 v 9.20.39

 1. Do ledničky – u některých dárků je tato schovka jasnou volbou. Vlastnoručně vyrobený dort, balíček dobrot nebo nějaká ta lahvinka. Akorát prosím myslete na to, že by bylo dobré před akcí v ledničce trošku uklidit. Dárek by měl být vidět na první dobrou, ne že se k němu bude obdarovaný prohrabávat.

 

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 9.20.47

 1. Za obraz – co takhle: jedno výročí svatby a jedna velká zarámovaná fotografie ze svatby ve vašem obýváku. Napadne vás lepší skrýš? Jasně, nevejde se tam toho moc, ale k výročí jsou „papírové“ dárky ideální. Voucher na večeři nebo lístky do divadla… To bude romantika.

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 9.21.00

 1. Do trouby – je velká, což by se mohlo hodit. Jen bychom vám rádi poradili – buď troubu předem vydrhněte, nebo dárek pořádně zabalte. I když jste doma pořádní a čistotní… Víte jak.

 Snímek obrazovky 2020-01-30 v 9.21.07

 1. Nádržka od záchodu – ano, i tohle je možná schovka. Pro odvážné a hlavně pro ty, kdo nezkazí žádnou zábavu. Je-li obdarovaný konzervativnější povahy nebo třeba „cíťa“, tohle místo nedoporučujeme. Jo a pokud už se pro nádržku rozhodnete, nezapomeňte na opravdu těsnící obal. Jinak by to mohl být pořádný průšvih.

 Snímek obrazovky 2020-01-30 v 9.21.14

Míst, kam dárky ukrýt, jsou stovky. Myslete jen na to, že stejně jako samotné dárky, tak i místo, kam je schováte, by mělo mít myšlenku nebo by mělo nějakým způsobem souviset s obdarovaným. Voucher na romantický pobyt asi neschováte na toaletu, prckovi prosím nevěšte dárek na garnýž.

Originální předání dárku 

Takže schovky bychom měli. A na závěr ještě jedna možnost na originální předání dárku. Věděli jste, že existuje společenská hra, která to obdarovanému jen tak nedaruje? Jmenuje se Daruj to hrou a je to takový předvoj hlavního dárku. Ten dopředu schováte třeba na některé výše uvedené místo a předáte pouze hru. Ta se skládá z různých hádanek a rébusů. Teprve na základě jejího vyluštění obdarovaný zjistí, kde má hledat svůj dárek. Báječná zábava pro rodinné akce i pro oslavy ve dvou.